Enne meisterdamise alustamist on hea valmis panna järgmised asjad: käärid, nöör, maalriteip, grillitikud, pappkarbid ja naaskel. Näpuotsatäie head tuju ja kannatust soovitan ka valmis panna.
Aga lõpptulemus on ilus. Enne meisterdamise alustamist on hea heita pilt lõpptulemusele. Näitan teile seda ja kellele meeldib, võib sellise ka ise valmis teha.
Esimese asjana tuleb papist karbi ääred tugevamaks muuta. Selleks sobib hästi maalriteip. Et miks just see? Aga sellepärast, et hiljem on seda hea üle värvida. Teibiga tuleb karbile ring peale teha.
Kui see on valmis, on aeg nöörid ja tikud valmis teha. Need on selleks, et papist riiulid mööda nööri alla ei libiseks. Meie kasutame grillitikke. Need on piisavalt tugevad.
Plaanis on panna nendele riiulitele käsitöövahendeid või siis sokke-kindaid. Mitte väga palju, sest pappkarbi kandevõime on suhteliselt väike.
Seda riiulit on hea meisterdada õues, teki peal. Nii nautisime me sooja ilma ja meelitasime nahale esimesed suvised päikesekiired.
Karbi igasse nurka tegime naaskliga augu ja pistsime sellest nööri läbi. Neli auku, neli nööri.
Selle foto peal on näha kuidas grillitikk hakkab pappkarbi nurka õigel kõrgusel hoidma ja ei lase nööril lihtsalt läbi augu libiseda. Need tikud sõlmige sellisele kõrgusele nagu ise soovite - selles hakkab sõltuma riiulite kõrgus.
Siin on riiul enne ülevärvimist. Nüüs saate aru miks me kasutasime just maalriteipi, mitte teisi teipe. Igaüks võib karbid värvida oma maitse järgi.
Prooviks riputasime riiuli õunapuu otsa. Mitte selleks, et sügisel õunad ise karpidesse kukuksid, vaid selleks, et tehtud tööst ülevaadet saada. Nii on neid ka parem värvida.
Riiuli värvisime heledaks, sest külgedele tulevad kaunistused. Naine paneb need riiulile peale dekopaz tehnikas.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar